ONLINE NOTICEBOARD – BTRDA Pembrey – 23/24th April 2022

Permits & Bulletins

Interclub Permit (#126088)

Bulletin #1 - Observed Laps

Bulletin #2 - Amendment to Programme 1

Bulletin #3 - Change of Races & Grid Positions

Bulletin #4 - Moving Heats in the Programme/Timetable

Bulletin #5 - Sunday Drivers' Briefing

Bulletin #6 - Withdraw Car & Driver

Judicial Decisions

Car #927 - Owen Robbins - Junior Rallycross - Judicial Decision (Sat 17:26pm)

Car #927 - Owen Robbins - Junior Rallycross - Appeal Decision of the Stewards (Sun 12.18pm)

Live Timing & Results - Saturday 23rd April 2022

Live Timing & Results Sheets (TSL Website)

Saturday Heats Grids - ALL CLASSES

Saturday Finals Grids - ALL CLASSES

Free Practice Classification ALL CLASSES (Sat 10:16am)

Production 4x4 Heat 1 Classification (Sat 10:38am)

Production 4x4 Heat 2 Classification (Sat 11:33am)

Production 4x4 Heat 3 Classification (Sat 14.38pm)

Production 4x4 A Final Classification (Sat 15.27pm)

Clubman 4x4 Heat 1 Classification (Sat 10:38am)

Clubman 4x4 Heat 2 Classification (Sat 11:33am)

Clubman 4x4 Heat 3 Classification (Sat 14.38pm)

Clubman 4x4 A Final Classification (Sat 15.27pm)

Production Heat 1 Classification (Sat 10:39am)

Production Heat 1 Classification AMENDED (Sat 10:58am)

Production Heat 2 Classification (Sat 11.48am)

Production Heat 3 Classification (Sat 13.56pm)

Production B Final Classification (Sat 15.24pm)

Production A Final Classification (Sat 16.30pm)

Modified Heat 1 Classification (Sat 10:49am)

Modified Heat 2 Classification (Sat 11.49am)

Modified Heat 3 Classification (Sat 14:01pm)

Modified A Final Classification (Sat 15.35pm)

Super Modified Heat 1 Classification (Sat 10:51am)

Super Modified Heat 2 Classification (Sat 12.07pm)

Super Modified Heat 3 Classification (Sat 14.06pm)

Super Modified A Final Classification (Sat 16.15pm)

Juniors Heat 1 Classification (Sat 11:23am)

Juniors Heat 2 Classification (Sat 12.32pm)

Juniors Heat 3 Classification (Sat 14.20pm)

Juniors A Final Classification (Sat 15:57pm)

Juniors A Final Classification AMENDED (Sat 17:26pm)

Classic Heat 1 Classification (Sat 11:29am)

Classic Heat 2 Classification (Sat 12:22pm)

Classic Heat 3 Classification (Sat 14:20pm)

Classic A Final Classification (Sat 15.52pm)

BMW Mini Heat 1 Classification (Sat 10:57am)

BMW Mini Heat 2 Classification (Sat 12:03pm)

BMW Mini Heat 3 Classification (Sat 14:11pm)

BMW Mini A Final Classification (Sat 15.50pm)

Live Timing & Results - Sunday 24th April 2022

Live Timing & Results Sheets (TSL Website)

Sunday Heats Grids AMENDED - ALL CLASSES

Sunday Finals Grids - ALL CLASSES

Sunday Finals Grids AMENDED - ALL CLASSES

Sunday Finals Grids AMENDED 2 - ALL CLASSES

Practice Classification ALL CLASSES (Sun 10:15am)

Clubman 4x4 Heat 1 Classification (Sun 10:33am)

Clubman 4x4 Heat 2 Classification (Sun 11:37am)

Clubman 4x4 Heat 3 Classification (Sun 13:46pm)

Clubman 4x4 A Final Classification (Sun 15:40pm)

Production 4x4 Heat 1 Classification (Sun 10:33am)

Production 4x4 Heat 2 Classification (Sun 11:41am)

Production 4x4 Heat 3 Classification (Sun 13:46pm)

Production 4x4 A Final Classification (Sun 15.:40pm)

Production Heat 1 Classification (Sun 10:42am)

Production Heat 2 Classification (Sun 11:50am)

Production Heat 3 Classification (Sun 14:07pm)

Production B Final Classification (Sun 15:38pm)

Production A Final Classification (Sun 16:06pm)

Modified Heat 1 Classification (Sun 10:48am)

Modified Heat 2 Classification (Sun 11:57am)

Modified Heat 3 Classification (Sun 14:07pm)

Modified A Final Classification (Sun 15:43pm)

Super Modified Heat 1 Classification (Sun 10:53am)

Super Modified Heat 2 Classification (Sun 12:03pm)

Super Modified Heat 3 Classification (Sun 14:14pm)

Super Modified A Final Classification (Sun 16:14pm)

BMW Mini Heat 1 Classification (Sun 10:59am)

BMW Mini Heat 2 Classification (Sun 12:07pm)

BMW Mini Heat 3 Classification (Sun 14:21pm)

BMW Mini A Final Classification (Sun 15:46pm)

Classic Heat 1 Classification (Sun 11:14am)

Classic Heat 2 Classification (Sun 12:20pm)

Classic Heat 3 Classification (Sun 14:31pm)

Classic A Final Classification (Sun 15:52pm)

Junior Heat 1 Classification (Sun 11:27am)

Junior Heat 2 Classification (Sun 12:38pm)

Junior Heat 3 Classification (Sun 14:35pm)

Junior A Final Classification (Sun 16:01pm)

Superfinal Classification (16:35)