ONLINE NOTICEBOARD – Goodwood Members’ Meeting – April 9/10 2022

This page will be updated throughout the weekend of April 9/10 with all the latest information and bulletins concerning the Goodwood Members’ Meeting event at Goodwood Motor Circuit.

Permits & Bulletins

Supplementary Regulations

National Permit - (124930)

Interclub Permit - (124932)

Bulletin 1 - Amendment to Programme 1

Bulletin 2 - Amendment to Programme 2

Bulletin 3 - Amendment to Programme 3

Bulletin 4 - Amendment to Programme 4

Bulletin 5 - Amendment to Programme 5

Bulletin 6 - Amendment to Programme 6

Judicial Decisions

Race 2 Judicial Decision - Car 3 - David Clark

Race 3 Judicial Decision - Car 77 - Paul Ugo

Race 3 Judicial Decision - Car 61 - Rainer Becker

Race 3 Judicial Decision - Car 29 - James Bellinger

Race 8 Judicial Decision - Car 47 - Andy Priaulx

Race 6 Judicial Decision - Car 23 - Graham Love

Race 6 Judicial Decision - Car 44 - Myles Poulton

Race 2 Judicial Decision - Car 27 - Andrew Watson

Race 8 Judicial Decision - Car 17 - Shane Brereton

Race 8 - Judicial Decision - Car 62 - Niall McFadden

Race 10 - Judicial Decision - Car 27 - Clive Fidgeon

Live Timing & Results

TSL Timing - Live Timing & Results Booklets

Gerry Marshall Trophy Qualifying (10:52)

Gerry Marshall Trophy Grid (10:53)

Gerry Marshall Trophy Amended Grid (15:12)

Gerry Marshall Trophy Race Classification (17:22)

Gerry Marshall Trophy Grid part 2 (17:23)

Gerry Marshall Trophy Grid amended 2 (12:14)

Gerry Marshall Trophy Grid Amended 3 (15:53)

Gerry Marshall Sprint Classification (19:32)

Hailwood Trophy Qualifying (11:21)

Hailwood Trophy Grid (11:22)

Hailwood Trophy Race Classification (Part 1) (16:44)

Hailwood Trophy Grid (Part 2) (16:44)

Hailwood Trophy Classification (Part 2) (11:04)

Hailwood Trophy (feat. Sheene Trophy) Combined Classification (11:05)

Robert Brooks Trophy Qualifying (12:14)

Robert Brooks Trophy Grid (12:18)

Robert Brooks Trophy - Amended Qualifying (14:15)

Robert Brooks Trophy - Amended Grid (14:18)

Robert Brooks Trophy Result (19:19)

Weslake Cup Qualifying (12:32)

Weslake Cup Grid (12:33)

Weslake Cup Race Classification (10:09)

Sopwith Cup Qualification (13:00)

Sopwith Cup Grid (13:01)

Sopwith Cup Qualification Amended (10:21)

Sopwith Cup Grid amended (10:21)

Sopwith Cup Race Classification (11:25)

Derek Bell Cup Qualifying (13:43)

Derek Bell Cup Grid (13:43)

Derek Bell Cup - Amended Grid (14:19)

Derek Bell Cup - Amended 2 Grid (08:45)

Derek Bell Cup - Amended 3 Grid (10:55)

Derek Bell Cup Race Classification (12:03)

Graham Hill Trophy Qualification (14:53)

Graham Hill Trophy Grid (14:53)

Graham Hill Trophy Amended Grid (08:45)

Graham Hill Trophy Race Classification (13:50)

Surtees Trophy Qualification (15:48)

Surtees Trophy Grid (15:48)

Surtees Trophy Amended Grid (11:41)

Surtees Trophy Result (15:49)

Varzi Trophy Qualification (17:34)

Varzi Trophy Grid (17:34)

Varzi Trophy Grid amended (11:23)

Varzi Trophy Race Classification (18:54)

A.F.P. Fane Trophy Qualification (18:37)

A.F.P. Fane Trophy Grid (18:37)

A.F.P. Race Classification (16:50)

Peter Collins Trophy Qualification (09:36)

Peter Collins Trophy Grid (09:36)

Peter Collins Trophy Grid Amended (15:28)

Peter Collins Trophy Race Classification (19:18)